Dotacje. Własna firma czyli jak założyć własny biznes?

Od lipca ubiegłego roku obowiązują nowe przepisy, państwo stara się o ułatwienia w generowaniu własnych miejsc pracy przez obywateli. Teraz założyć własną firmę można nawet przez Internet i to w sposób prosty oraz nieskomplikowany. Chcesz otworzyć własną firmę? Zamierzasz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe?

Własna firma – Co? Gdzie? Jak?

Potrzebny ci będzie jedynie dowód osobisty. Chcąc założyć firmę należy dokonać wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Jak wygląda procedura krok po kroku zakładania firmy w internecie? Pierwszą, najważniejszą czynnością, jest wypełnienie wniosku o rejestrację działalności na formularzu CEIDG-1.

Aby prawidłowo złożyć wniosek należy się zarejestrować na platformie CEIDG, wypełnić wniosek w formie elektronicznej i przesłać go za pomocą platformy. Druga możliwość to wypełnienie wniosku online i podpisanie go w Urzędzie Gminy. Można też wybrać formy tradycyjne załatwiania spraw urzędowych, i złożyć papierowy wniosek w Urzędzie Gminy. Możesz również przesłać wypełniony wniosek listem poleconym do Urzędu Gminy, jednak ta droga wymaga podpisu notarialnie poświadczonego na dokumentu. Każda firma, nawet ta jednoosobowa powinna mieć założone konto. Te dla firm mają zasady preferencyjne w bardzo wielu bankach. Wystarczy spojrzeć na internetowy ranking banków i wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Dotacje na własną firme

Wiele banków oferuje kredyty na preferencyjnych warunkach. Obecnie banki prześcigają się w udogodnieniach dla osób wykazujących się przedsiębiorczością i kreatywnością. Kredyt wspierający na początek działalności najczęściej jest powiązany z kontem w danym banku. To rozwiązanie korzystne dla obu stron. Preferencje kredytowe polegają na kilku zaletach: oprocentowanie naliczane jest jedynie za wykorzystaną część kredytu, przy dokonywaniu opłat ZUS-u z konta firmowego otrzymujesz do kilkuset złotych bonusu. W wielu bankach kredyt może być przeznaczony na dowolny cel.

Własny biznes i księgowość

Warto też pomyśleć o programie komputerowym, który umożliwi ci samodzielne prowadzenie księgowości. Przynajmniej na początku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *