Finanse w naszym życiu

Finanse są środkami trwałymi pozwalającymi nam na życie i istnienie, każda dziedzina naszego życia uwarunkowania jest od majętności oraz umiejętności pomnożenia finansów, które posiadamy.

Wcale nie musimy posiadać specjalistycznej wiedzy z dziedziny takiej jak finanse, zarządzanie czy też marketing, czasami wystarczy odpowiednia obserwacja czynników środowiskowych i dobra intuicja do pozyskiwania i czerpania korzyści z rynków. Oczywiście posiadając własną firmę musimy posiadać chociażby podstawową wiedzę z tematyki zarządzania, ponieważ w innym wypadku nie będziemy w stanie funkcjonować na rynku. Każda większa spółka zatrudnia specjalistów w tych dziedzinach, których zadaniem jest przyglądanie się światu, giełdom, sytuacją politycznym i zbieraniem tej wiedzy w przydatną całość, która umożliwia czerpanie z niej jak największych korzyści.

Dbałość o inwestorów, oraz kontrahentów jest w wielu przypadkach koniecznością, ponieważ wytwarzając jakiś produkt musimy zapewnić mu odbiorców, aby nasza firma była w stanie utrzymać się na rynku, i w taki właśnie sposób uaktywniane są różne dziedziny jak marketing, zarządzanie a także reklama. Połączenie to jest bardzo jasne reklama jest dźwignią handlu, promując wytwarzane przez nas artykuły sprawiamy, iż większa ilość odbiorców dowiaduje się o naszych produktach, miejsce rynkowe zapewniane jest przez zbieranie informacji o potrzebach i kryteriach, jakimi kierują się kupujący, sprzedaż z zyskiem jest zagadnieniem z pojęcia marketingu, ponieważ każda sprzedana rzecz pracuje na naszą firmę jej osiągnięcia oraz fundusze, aby dana rzecz była wyprodukowana potrzebni są pracownicy, którzy dzięki zatrudnieniu otrzymują wynagrodzenie zgodne ze zajmowanym stanowiskiem. Jeżeli rodzime rynki nie przejawiają chęci skupu odbiorców wyszukuje się na przykład w innych państwach i tak budowany jest łańcuch powiązań i pewnych uzupełniających się zależności nie tylko gospodarczych, ale i społecznych czy politycznych. Doskonałym przykładem jest Unia Europejska, która pomaga mniej rozwiniętym się krajom, ale w zamian otrzymuje dywidendy, państwa przynależne podpisują umowy na mocy, których zmuszeni są do podejmowania kroków mających na celu dobro wspólne a nie tylko jednostkowe wspólnota ta czasami jest z korzyściom dla danego kraju a czasami niestety nie.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Szukaj
Kategorie
Tagi