Inne formy inwestowania. Inwestowanie pieniędzy w obligacje i akcje

53

Jak oszczędzać, by nie stracić, a co więcej – jeszcze zarobić. I gdzie? Oczywiście w banku, a w którym – wybierzesz najłatwiej korzystając z internetowych rankingów, na których możemy porównać oferty bankowe dotyczące oszczędzania. Banki proponują zarówno krótko- jak i długoterminowe, oraz lokaty połączone z funduszem inwestycyjnym bądź formą ubezpieczenia na życie. Przeróżne możliwości, każdy może znaleźć coś dla siebie.

Inne formy inwestowania

Każdy praktycznie może być inwestorem. Mając nawet niewielki kapitał warto próbować go sensownie ulokować. Lokaty, obligacje, akcje, nieruchomości złoto… O rynku akcji decydują inwestorzy. Jeśli będą je kupować, rynek wzrośnie. Gdy przestaną – spadnie. Inwestowanie w obligacje i nieruchomości jest nieco ryzykowne, rynek nie jest do końca przewidywalny, chociaż obligacje z gwarancją państwa, to pewny zysk, po dłuższym czasie. Obligacje warto przechowywać co najmniej pół roku. Najprostszy i najbezpieczniejszy sposób zdeponowania pieniędzy, to lokaty bankowe. Na tych długoterminowych można wcale nieźle zarobić, choć na pieniądze trzeba będzie trochę poczekać. Coraz bardziej przekonujemy się do inwestowania chociażby w obligacje. Nieruchomości to zaś blokowanie pieniędzy na długo.

Inwestowanie pieniędzy

Rynek wtórny na pewno trochę ulegnie zahamowaniu, a to z uwagi na ograniczenia kredytowe. Już od tego roku nie można uzyskać kredytu hipotecznego na całą wartość domu czy mieszkania, należy mieć co najmniej 5% wkładu własnego. A w kolejnych latach wkład wzrośnie do 20 procent. Wartość złota spadła zaś przez 8 miesięcy o 30 procent, chociaż obecnie jest widoczne zahamowanie tej tendencji. Najwięcej, najpewniej i najszybciej można zyskać na lokatach bankowych. Lokata jest formą oszczędzania dla tradycjonalistów, pewną i bezpieczną, a zysk jest przewidywalny i praktycznie nie ma ryzyka straty. Jedynie czego się możemy obawiać, to że przy lokatach długoterminowych może zmienić się na tyle nasza sytuacja życiowa, ze będziemy zmuszeni do zerwania lokaty i poniesienia tego konsekwencji, czyli zmniejszenia zysku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *