Konto dla firmy. Jakie konto firmowe?

Zakładając działalność gospodarczą najczęściej powinniśmy założyć także konto firmowe. W przypadku firm decydujących się na VAT jest to wymagane przepisami prawa. W przypadku jednoosobowej działalności wystarcza konto prywatne połączone z firmowym. Niemniej dla porządku nie zaszkodzi założyć chociażby subkonto, by móc śledzić rozwój firmy.

Konto dla firmy

Coraz więcej banków wprowadza do swojej oferty produkty zachęcające małych przedsiębiorców do łączenia funkcji księgowych z prowadzeniem konta właśnie w tym banku. Bardzo zachęcające jest doradztwo finansowe. Istotne szczególnie w przypadku osób, które rozpoczynają działalność po raz pierwszy. Wówczas pytań i wątpliwości jest mnóstwo. Coraz więcej banków oferują darmowe usługi doradztwa. Dzięki temu przedsiębiorca przywiązuje się do danego banku, gdyż ma w nim wiele udogodnień.

Konta dla firmy a księgowość

Bardzo atrakcyjną ofertą, jak na razie stosowaną przez niewiele banków jest program księgowy do konta. Dzięki niemu można prowadzić księgę przychodów i rozchodów oraz wystawiać faktury VAT. Czyli wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia uproszczonej księgowości. Czyżby nadchodził koniec biur rachunkowych? Czy będzie tak, że z czasem wszyscy w sposób naturalny będziemy prowadzili elektroniczna księgowość powiązaną z kontem? Program rejestruje wszystkie wydatki i wpływy przedstawiając ekonomiczny rozwój firmy w sposób graficzny. W łatwy i przystępny sposób prowadzi się księgi rachunkowe, oblicza podatek.

Konta dla firm – porównywarki

Porównywarki internetowe wskażą nam właściwy bank, który wprowadził u siebie tego typu ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *