Konto jak fundusz dla zamożnych inwestorów

32

Jaką ofertę banków wybrać, jeśli chodzi o oszczędzanie? Jaka oferta okaże się najkorzystniejsza? Co zrobić, jeśli nie mamy czego odłożyć? Więc jak? Lokata to dobra i sprawdzona forma oszczędzania. Już nasze babcie o tym wiedziały. Niewielki procent, pewny zysk. Tym bardziej, ze większość banków oferuje procent nieco wyższy niż obecna stopa inflacyjna. Więc ile byśmy nie odłożyli, zarobimy, a już na pewno nie stracimy na tych pieniądzach. To bardzo przyjemna sytuacja, gdy nic nie musimy robić, a pieniądze na nas pracują.

Oby jak najdłużej. Banki zazwyczaj określają minimalną kwotę, jaką można zablokować na lokatę. Te najniższe sumy mają też najniższe oprocentowanie. Korzystając z rankingów internetowych porównujemy różne banki, kwoty, czas trwania lokaty, wysokość oprocentowania. Banki walczą o każdego klienta, nawet o tego, który zaczynając oszczędzać nie ma jeszcze zgromadzonych środków i stąd oferta kont oszczędzających. Jeśli nie stać nas na założenie lokaty, warto przyjrzeć się temu, na czym polega konto oszczędzające. To dzięki funkcjonowaniu konta, uda nam się zebrać pierwsze pieniądze potrzebne do założenia lokaty. Większość z nas posiada już konta, życia nas do tego zmusza, konieczność ponoszenia opłat, przelewania pensji, emerytury i innego typu operacje.

Skoro więc i tak musimy już konto mieć, to może przy okazji dopasować do siebie i swoich potrzeb, jakąś formę oszczędzania. I to też zależy od banku. Przy kontach oszczędzających zasada jest podobna do szkolnej kasy oszczędnościowej, jeśli pamiętamy z dzieciństwa, co to takiego było. Jeśli korzystamy z konta, to dostajemy za to bonus, oprocentowanie od wykonywanych transakcji i wpłaty środków jest nagrodą i sumą, która stopniowo się gromadzi. Po zebraniu konkretnej kwoty można założyć już lokatę bankową. Oszczędziliśmy pieniądze bez większego wysiłku, nie zauważając prawie tego, a wszystko dzięki operacjom bankowym. Mając lokatę jesteśmy już posiadaczem i możemy ze spokojem, bez obaw, patrzeć w przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *