Kredyt gotówkowy dla firm. Biznesowy świat

Biznesowy świat banków

Kredyt gotówkowy można przeznaczyć na dowolny cel, np. zakupy, wakacje czy spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Bank nie będzie przecież kontrolował sposobu wykorzystania otrzymanych przez kredytobiorcę. Jednak kredytów gotówkowych nie dotyczą uproszczone procedury przyznawania. Coraz powszechniejsze są, gdy potrzebujemy pieniędzy na zakup danego towaru czy inny większy wydatek, karty kredytowe. One wchodzą w miejsce niegdyś popularnych kredytów konsumpcyjnych, czy też gotówkowych. Karta kredytowa ma tę zaletę, niedostępną dla kredytu gotówkowego, że posiada okres bezodsetkowych. Do 54 dni jeśli spłacimy zaciągnięty dług w całości, nie poniesiemy kosztów odsetek. Jest to okres nieoprocentowany. Obecnie kredyty konsumpcyjne maja wiele opłat dodatkowych i trzeba na to zwrócić szczególną uwagę, jeśli chcemy taki kredyt zaciągnąć.

Kredyt gotówkowy dla firm

Kredyt gotówkowy może być przyznany nie tylko osobie fizycznej, ale także małemu przedsiębiorcy. Kredyt gotówkowy, niezwiązany z prowadzeniem działalności gospodarczej – przyznawany jest na dowolny cel. Część instytucji finansowych oczekuje od kredytobiorcy wykupienia ubezpieczenia spłaty kredytu, uzależniając od wniesienia składki warunki kredytowania. Rzadziej zdarza się, że kredytodawca oczekuje, że kredytobiorca znajdzie poręczyciela (żyranta), lub zabezpieczenia w postaci weksla in blanco czy blokady środków na rachunku osobistym.

Ubezpieczeni kredytu gotówkowego dla firmy

Zależnie od banku, niektóre z nich oczekują zastawu rzeczowego, może to być na przykład samochód. Dodatkowymi kosztami przyznawania kredytu jest bankowa prowizja, która może być doliczona do raty, lub płacona jest jednorazowo, po przyznaniu kredytu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *