Kredyt na dowód. Pożyczki bez zdolności kredytowej dla bezrobotnych

Który bank nie wymaga zaświadczeń o zarobkach? Czy nie pracując można mieć nadzieję na kredyt? Przy rynku, gdzie pracodawca dyktuje warunki, gdy wiele osób pracuje na umowach śmieciowych, jaka jest szansa na pożyczkę w instytucji finansowej? Pracownik będący w takiej sytuacji nieewidencjonowanego zarobkowania, nie ma możliwości wykazania swoich dochodów, ani udokumentowania sposobu spłaty. A potrzeby zostają. Dla osób znajdujących się w nietypowej sytuacji życiowej są obecnie proponowane różne rozwiązania.

Kredyt na dowód

Kredyt jest możliwy. Nie ma sytuacji bez wyjścia. Na rynku usług finansowych pojawiło się kilka instytucji pozabankowych, specjalizujących się w kredytach dla osób nie mogących wykazać się udokumentowanymi środkami finasnowymi. Zarobkami bez zaświadczenia, wystarczy dowód osobisty.

Pożyczki bez zdolności kredytowej

Banki lub instytucje parabankowe proponują bez zaświadczeń zazwyczaj pożyczki krótkoterminowe, w których spłata powinna nastąpić w terminie od 15 do 30 dni. Cechą charakterystyczną tego typu pomocy finansowej są niewysokie kwoty. Na kilka dni można zazwyczaj pożyczyć kilkaset złotych, najwyżej półtora tysiąca – zależnie od instytucji. Inną zaletą tego typu pomocy finansowej jest to, że nie ma zaglądania do Biura Informacji Kredytowej, ani Krajowego Rejestru Długów i weryfikacji klienta. Jeśli ktoś posiada już jakieś zobowiązania, może tego typu pożyczką poratować się „do pierwszego”, załatać dziurę w budżecie. Ta korzystna forma pomocy ma jedną, dosyć istotną wadę, w sytuacji niewywiązania się klienta z terminów spłaty, kary i odsetki są dosyć dotkliwe. Właśnie tę cechę kredytu należy dobrze rozważyć, przed udaniem się po pomoc do instytucji finansowej.

Kredyty i pożyczki dla bezrobotnych

Zanim się zdecydujemy na podjęcie kredytu dla bezrobotnych warto porównać różne oferty, gdyż każda z nich będzie miała inną wysokość ubezpieczenia i różną opłatę manipulacyjną, a są to wcale niemałe, ukryte koszty kredytu. Sprawdź i wybierz dla siebie coś odpowiedniego! Każdy może uzyskać pomoc finansową od banku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *