Mechaniczny system inwestycyjny, czyli fundusze inwestycyjne. Portal o inwestycjach

Stosunkowo pewny i wygodny sposób pomnażania oszczędności to fundusze inwestycyjne. Jak sama nazwa wskazuje poprzez inwestowanie pomnażamy swój kapitał. Niektóre banki opracowały oferty łączące tradycyjną formę oszczędzania, jaką jest lokata z funduszem, czyli inwestowaniem w akcje lub obligacje. Nowoczesna forma oszczędzania, dobry sposób dla debiutantów na rynku finansowym. Nie można dużo stracić, a za to można wiele zarobić. Warto porównać w Internecie oferty związane z funduszami inwestycyjnymi, rankingi bankowe są znakomitym sposobem na porównywanie bankowych ofert.

Mechaniczny system inwestycyjny – czyli jaki?

Najkrótszy okres inwestowania to nawet miesiąc. Lokata ma stałe oprocentowanie liczone w skali roku i waha się ono od 3 do 5 procent. Najniższa kwota jaką można zainwestować w fundusze to 4000 złotych dzielone po połowie na fundusz inwestycyjny i atrakcyjną lokatę. Dwa tysiące jest inwestowane w fundusz o dowolnym charakterze: stabilnego wzrostu, zrównoważony i najbardziej dynamiczny fundusz akcji, a drugie dwa tysiące jest przeznaczone na tradycyjną lokatę. W trakcie trwania umowy istnieje możliwość dowolnego przemieszczania jednostek uczestnictwa pomiędzy funduszami, bez ponoszenia dodatkowych opłat. Nie ma górnej granicy kwotowej, do której można zakładać lokaty i inwestować w fundusze.

Najlepsze fundusze inwestycyjne

Możliwości są nieograniczone. W większości banków przy funduszach inwestycyjnych brak jest opłat manipulacyjnych, porównując oferty w porównywarce internetowej warto zwrócić uwagę właśnie na ten zapis.

Nie tylko porównywarka funduszy

Przy inwestowaniu w danym banku należy otworzyć konto, i nie jest to żadna pułapka bankowa, lecz prosta konieczność, ponieważ po uzyskaniu profitów finansowych, należy je gdzieś gromadzić. Prowadząc inwestycje przez Internet mamy cały czas wgląd w stan konta, przebieg lokaty i funduszy. Niemniej jeśli zdarzy nam się zerwać lokatę przed terminem, to kary umowne są dotkliwe. Są to nienaliczanie odsetek oraz dodatkowe koszty manipulacyjne, które w normalnej sytuacji by nie zaistniały.

Portal o inwestycjach radzi szczerze – Zostań tylko nowoczesnym inwestorem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *