Porady dla oszczędzających. Oszczędzanie na jedzeniu, wodzie czy prądzie?

Pieniądz robi pieniądz. Oszczędzanie jest bardzo na czasie, wstrzymujemy się przed dokonywaniem większych inwestycji czekając na lepsze czasy. Pieniądze jednak leżąc, tracą na wartości, a więc warto rozejrzeć się po różnych bankach i poznać ich ofertę, skłaniającą potencjalnych klientów do oszczędzania.

Oszczędzanie na jedzeniu lub wodzie to strategia krótkoterminowa

Tylko co wybrać dla siebie, jaka oferta okaże się najkorzystniejsza? Jak oszczędzać, gdy na razie nie mamy czego. Banki zazwyczaj określają minimalną kwotę, jaką można zablokować na lokatę. Te najniższe sumy mają też najniższe oprocentowanie. A jeśli nie mamy nawet najmniejszej kwoty?

Skuteczne porady dla oszczędzających

O tym też pomyślano.

Taką ofertą dla tych, co dopiero zbierają na lokatę, jest konto oszczędzające. Porównujemy różne banki, rodzaje kont, sposób ich prowadzenia i proponowany rodzaj oszczędności oraz ich oprocentowanie. Okazuje się, że korzystając z konta można zarobić, banki gratyfikują te osobhy, które korzystają z kart do konta, dokonują określonej liczby transakcji miesięcznie lub transakcji za określona kwotę. Inna propozycja jest odkładanie reszty pozostałej z zakupów, lub drobnej kwoty po każdej transakcji, coś w rodzaju napiwku dla samego siebie. A kwota, którą uzbieramy pod koniec miesiąca, jest dodatkowo oprocentowana na jeden lub dewa procent. Po kilku miesiącach możemy uzyskać nawet kilkaset złotych. A to już kwota z którą można przystąpić do poszukiwania najlepiej oprocentowanej lokaty. Skoro więc i tak musimy już konto mieć, to może przy okazji dopasować do siebie i swoich potrzeb, jakąś formę oszczędzania.

Oszczędnościowy poradnik czas zakończyć

Oszczędzamy pieniądze bez większego wysiłku, nie zauważając prawie tego, a wszystko dzięki operacjom bankowym. Niezależnie od naszych wysiłków, dokonując codziennych zakupów, które i tak byśmy zrobili zarabiamy pieniądze. Skuteczne i opłacalne. Z uzbieranych pieniędzy możemy założyć lokatę, a mając lokatę jesteśmy już posiadaczem kapitału i możemy spokojnie patrzeć w przyszłość i zastanawiać się w co by tu zainwestować.

1 Komentarz
  1. 19 grudnia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *