Pożyczka bez zdolności kredytowej bez Bik i KRD. Czyli kredyt odnawialny!

Pożyczka bez zdolności kredytowej? To nie żart!

Kredyt odnawialny jest nieodłącznie powiązany z rachunkiem osobistym, przez co bardzo często traktowany jest jako standardowa część usług oferowanych przez bank w ramach umowy ROR (rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy). Instytucja finansowa udostępnia więc posiadaczowi konta stale dostępny limit kredytowy w określonej wysokości. Dla przykładu, jeśli nasze obecne saldo rachunku wynosi 3000 zł, a przyznano nam limit kredytu odnawialnego w wysokości 2.000 zł, to faktycznie dysponować możemy łączna kwotą 5000. Zaletą tego rodzaju kredytu jest jego odnawialność, czyli możliwość jego ustawicznego wykorzystania. Spłata powoduje możliwość kolejnego zaciągania kredytu. Nie musimy każdorazowo starać się o przyznanie kredytu.

Kredyt odnawialny, czyli Pożyczka bez zdolności kredytowej

Unikamy każdorazowej kontroli naszej zdolności kredytowej i często procedury udzielania kredytu. Założenie odnawialności opiera się na zasadzie, że jeśli wykorzystamy część przyznanego nam limitu, to każda kolejna wpłata na konto zmniejszy nasze zadłużenie, a jednocześnie ponownie zwiększy dostępny w ramach kredytu limit do wykorzystania. Ta cecha powiązana jest także z inną zaletą tego rozwiązania, tzn. odsetki naliczane będą jedynie od wykorzystanej części kredytu, a nie od całej przyznanej nam w jego ramach wysokości. Faktycznie więc zapłacimy jedynie za pożyczoną kwotę, a odsetki od niej naliczane będą do momentu spłaty zadłużenia. Nawet jeśli nie spłacimy go jednorazowo, to każda wpłata pomniejszy wysokość kredytu, a tym samym zmniejszy wysokość odsetek naliczanych od faktycznej wartości zadłużenia.

Kredyt bez Bik i KRD

Kredyt odnawialny przyznawany jest osobom o nienagannej historii prowadzenia rachunku. Wysokość dochodów wpływa na wartość przyznawanego limitu kredytowego, dlatego osoby zarabiające stosunkowo niedużo nie mają co liczyć na przyznanie wielotysięcznego limitu kredytowego. Najważniejszą wadą kredytu odnawialnego jest paradoksalnie nieprzerwana dostępność oferowanej nam gotówki, co sprawia, że z tego rozwiązania powinny raczej korzystać osoby odpowiedzialne, które są w stanie oprzeć się pokusie niepotrzebnej rozrzutności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *