Tzw. Pożyczki mieszkaniowe. Porównanie i rodzaje pożyczek mieszkaniowych

Przyszedł trudny czas dla osób zamierzających kupić własne cztery ściany. Zasady przyznawania kredytów mieszkaniowych stają się coraz ostrzejsze. Teraz, aby uzyskać kredyt należy mieć minimalną kwotę własną i jest to do 5% wartości zaciąganego kredytu. Czas kredytu również uległ ograniczeniu i wynosi obecnie 35 lat, nie dłużej. Poza tym wiek kredytobiorcy nie może być wyższy niż 70 lat, jako wieku zakończenia spłaty kredytu. Kredyt mieszkaniowy można też przeznaczyć na spłacenie innych kredytów, tutaj mieszkanie jest zabezpieczeniem i jest to wzięcie kredytu na hipotekę.

Pożyczki mieszkaniowe

Można też, spłacając inne kredyty, potraktować kredyt hipoteczny jak kartę kredytową. Przez długi okres kredytowania mogą się wydarzyć różne sytuacje życiowe, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest proponowane przez bank roczne „wakacje kredytowe”.

Jeśli akurat masz trudniejszą sytuację życiową, ograniczone możliwości zarobkowania, to rok czasu na zmianę sposobu życia, pozwala na niepłacenie rak kredytu, a jedynie odsetek. Każdy tak wysoki kredyt, jakimi są kredyty hipoteczne jest ubezpieczony na wypadek poważnego zachorowania lub długotrwałego pobytu w szpitalu. Przez ten czas również bank przejmuje na siebie spłatę kredytu, albo kredytobiorca może spłacać jedynie odsetki. To zależy od warunków umowy kredytowej i ubezpieczeniowej. Kredytem hipotecznym można ewentualnie spłacić kredyty w innych bankach, karty kredytowe. Kredyt hipoteczny działa wówczas jak kredyty konsolidacyjne. Pozwala na wyczyszczenie sytuacji z obciążeń, wielu rat i wysokich oprocentowań.

Długi czas kredytowania co prawda zakłada płacenie dość wysokich odsetek, niemniej miesięczna rata jest dużo niższa i nie obciąża zbytnio rodzinnego budżetu. Decydując się na kredyt hipoteczny rozwiązujesz wiele swoich problemów finansowych. To dobre rozwiązanie na przyszłość. Bezpieczne warunki kredytowania, proste zasady przyznawania. Porównaj oferty wszystkich banków i wybierz coś najlepszego. Kredyty elastyczne i dopasowane do potrzeb klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *